این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

آشنایی با ویژگیهای فرش دستبافت کاشان

By ۱۳۹۶-۰۹-۱۷ مقالات No Comments
فرش کاشان - فرش دستباف کاشان

با اینکه فرش دستبافت ایرانی دارای شهرت زیادی هستند و از جمله های فرشهای دارای اصالت و قدمت می باشند ، اما متاًسفانه فرشهای دستبافت ایرانی چندان شناخته شده نیستند و افراد معدودی هستند که ویژگیهای هر یک از این فرشها را به خوبی بشناسند.

شناختن هر یک از طرحهای مختلفی که در فرشهای دستبافت ایرانی به کار می رود دارای اهمیت است و علاوه بر اینکه موجب حفظ اصالت این فرشها می شود بلکه هنگام خرید فرشهای دستبافت به خوبی می دانیم که به دنبال چه چیزی هستیم. همچنین این شناخت و آگاهی به ما کمک می کند ، فرشی متناسب با انتظاراتی که از یک فرش داریم خریداری کنیم. نه تنها افراد کشورهای خارجی ، بلکه بسیاری از خود ایرانیها نیز خصوصیات و طرحهای فرشهای دستبافت ایرانی که متعلق به مناطق مختلف ایران است را نمی شناسند. گاهی نیز این عدم شناخت به قدری است که فقط تمایل دارند فرش دستبافت خریداری کنند و طرح و نقش یا اصالت این طرحها و محل جغرافیایی آنها چندان برایشان اهمیت ندارد. این در حالی است که هر فرش دستبافتی که از ایران به سایر کشورها صادر می شود ، اصالت و شناسنامه خود را نیز همراه با خود به سرزمین های دیگر می برد. پس بهتر است در شناختن فرشهای دستبافت ایرانی اشتیاق و جدیت کافی را داشته باشیم. به همین منظور در این مقاله به معرفی یکی از فرشهای دستبافت ایرانی که متعلق به کاشان است پرداخته می شود.

در فرشهای دستبافت کاشان از چه طرحی استفاده می شود؟

طرحهایی که در فرش دستبافت کاشان به کار می رود از طرحهایی که در فرشهای اصفهان استفاده می شود اقتباس شده است. منتها تفاوتی که در این دو فرش وجود دارد این است که طرح فرشهای دستبافت کاشان ، هم از نظر ظرافت طرحها به پای فرشهای اصفهان نمی رسد ، هم اینکه رنگهای کمتری در آن استفاده می شود.

اندازه فرشهای دستبافت کاشان

نکته جالبی که وجود دارد ، اندازه فرشهای کاشان است. غالباً این فرشها در اندازه سجاده بافته می شود و در صورتی که فرشهای بزرگتری بافته شود ، تقریباً فقط کمی از یک سجاده بزرگتر هستند. البته به جز این فرشها ، فرشهای کناره ای نیز بافته می شود که اندازه آنها متناسب با اندازه هایی است که برای فرشهای کناره ای به کار می رود. به جز فرشهای کناره ای ، اندازه اکثریت فرشهای بافته شده در همان اندازه سجاده یا کمی بزرگتر است.

نوع الیاف فرشهای دستبافت کاشان چیست؟

در فرشهای کاشان از پشم های بسیار مرغوبی استفاده می شود که به پشم های مرینوس مشهور هستند و این نوع پشم برای اولین بار از کشور استرالیا وارد شده و در این فرشها به کار رفته است. به دلیل مرغوبیت این پشم ها ، فرشهای دستبافت کاشان سطحی بسیار نرم و مخملین دارند.

نوع بافتهای فرش دستبافت کاشان

در فرشهای کاشان ، بافتها بسیار ریز و ظریف است این خصوصیت موجب می شود که نقش های به کار رفته در این فرش حالت برجسته داشته و دارای نمود ظاهری بیشتری باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید فرش دستباف تمام ابریشم کاشان می توانید با ما به وسیله ایمیل در تماس باشید.