این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

بازاریابی جدید برای فرش دستباف ایرانی آغاز شد

By ۱۳۹۴-۰۶-۱۵ اخبار No Comments

پس از به پایان رسیدن تحریم های سیاسی اقتصادی، در عرصه بازاریابی فرش ایرانی، به زودی رونق بسیار زیادی را شاهد خواهیم بود.

همانطور که می دانید آمریکا یکی از مشتریان پروپا قرص فرش دستباف ایرانی بوده است و پس از حل مشکلات تحریم های سیاسی و اقتصادی دوباره به بازاریابی و خرید فرش دستباف ایرانی و واردات آن می پردازد.

موسسه ملی فرش دستباف ایرانی و قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از مشخص شدن نتایج مذاکرات تحریم ها، جلسه ای در خصوص صادرات و مشکلات آن با تاجران و صادرکنندگان فرش دستباف ایرانی برگزار نموند است تا در این جلسه برای حل مشکلات صادرات و بازاریابی جدید فرش دستباف ایرانی راهکارهایی را طراحی کرده و سپس عملیاتی نماید، البته در همین جلسه تاجران و صادرکنندگان فرش دستباف ایرانی نیز مشکلاتی را نظیر تبدیل ریال به ارز،نرخ بالای سود وام های بانکی، تضمین نگهداری در انبارها در خارج از کشور، عدم ثبات ارز، موانع موجود در تسویه حساب فروش و صادرات، صدماتی که متوجه تاجران و صادرگنندگان از سوی وارد کنندگان بوجود می آید، فروش فرش دستباف به صورت امانی را برای بازاریابی و فروش فرش دست باف ایرانی در خارج و داخل کشور مطرح نموده اند، که این موسسه از سوی دولت با عنوان نمودن معافیت فرش دستباف ایرانی از کلیه موارد مالیاتی قول کمک بیشتر در خصوص بازاریابی جدید فرش دستباف ایرانی را به آنها داده است.2015_Top_10_Hot_Sale_Silk_Carpet

همچنین در خبرهای دیگر در همین جلسه باخبر شدیم که نرخ تسهیلات بانکی برای تاجران فعال در عرصه فرش دستباف ایرانی کاهش یافته است

با توجه به آمارهای موجود در سازمان گمرک در سال گذشته حدود چهارصد میلیون دلار در زمینه صنایع دستی صادرات داشته ایم که از این چهارصد میلیون دلار سیصد میلیون دلار آن مربوط به صادرات فرش دستباف ایرانی می باشد. با توجه به آمارهای گمرک، سازمان صنعت، معدن و تجارت کل کشور چشم انداز چهار میلیارد دلاری را در سال ۱۴۰۴ برای صادرات فرش دستباف ایرانی پیش بینی می نماید.

در بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی که در چند روز گذشته برگزار گردید، آقای سیدکمال سیدعلی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با برگزار جلسه ای با هدف آشنایی هر چه بیشتر تاجران فرش دست باف ایرانی با خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران به مسائلی نظیر به حداقل رساندن میزان ریسک صادرات فرش در بازارهای بین المللی، عدم وجود رشد صادرات فرش دستباف ایرانی با توجه به آمارهای گمرکی در سال های گذشته اشاره نمود وی افزود در سال های گذشته با وجود تحریم های بانکی در سطح بین المللی و نبود انبارهای نگه داری فرش مشکلات بسیار زیادی را شاهد بوده ایم. همچنین در ادامه این جلسه ایشان در خصوص کمبود نقدینگی در بازار و راهکار صدور ضمانتنامه بانکی اشاره نمودند، سیدعلی عامل اصلی ضعف رقابت بازرگانان فرش دستباف ایرانی با رقبای خارجیشان را بالا بودن سود بانکی کشور دانست و در خصوص مشکل امانی فروشی فرش تصریح کرد این مشکل از گذشته وجود داشته و در آینده نیز با توجه به اینکه صندوق هیچ راه حلی برای آن ندارد وجود خواهد داشت.

در این جلسه سید علی به مسائل مربوط به پیدا کردن اطلاعات مشتریان خارجی از طریق صندوق پرداخت تا چنانچه بازرگانان به یکی از کشور های خارجی ارسال فرش داشتند، بتوانند در خصوص فرد دریافت کننده اعتبار سنجی نمایند، که البته صندوق می تواند با اطلاعات مربوط به شخص دریافت کننده و ضمانت نامه بانکی و بیمه میزان ریسک صادارت فرش را کاهش دهد.

وی افزود صندوق سعی می کنند تا نرخ سود تسهیلات بانکی را برای بازرگانان فرش دستباف ایرانی از بیست و چهار درصد به شانزده درصد رساند تا بتواند از صادرات محصولات غیر نفتی هر چه بیشتر حمایت نماید.

همچنین در این جلسه که قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند و صراحتا اعلام نمودند که به زودی استانداردها و سیاست گذاری های صادرات فرش به خارج از کشور از سوی دولت تهیه و اعلام خواهد شد، وی افزود دولت باید برای رونق صنعت صادرات فرش دستباف ایرانی قوانین دست و پاگیر را حذف و به تدوین روال های مناسب در این خصوص بپردازد مثلا دولت می تواند در تبلیغات این صنعت ورود کند.

خسرو تاج همچنین در خصوص استاندارهای تولید فرش دستباف ایرانی افزود، اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف هر چه سریعتر باید اقدامات لازم را به عمل آورد تا از صادرات و تولید فرش دستباف ایرانی نامناسب جلوگیری شود.

وی اشاره نمود مزیتی بیشتری که فرش دستباف ایرانی در بازار خارجی نسبت به رقبای خود دارد ، هنر و سلیقه ای است که در آن بکار رفته است که چنانچه به این مورد اهمیت داده نشود با توجه به قیمت بالای فرش دستباف ایرانی در بازار رقابتی خارجی، دیگر این محصول توانایی رقابت با رقای خود را نخواهد داشت.

همچنین خسرو تاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه استفاده از روش های بازاریابی جدید فرش دستباف ایرانی پس از پایان یافتن مسائل تحریم ها را امری ضروری دانست و اضافه کرد در دنیای امروز برای پیشرفت هر چه بهتر و سریعتر باید در زمینه بازاریابی و برندسازی فعالیت های بسیار علمی و زیادی انجام داد تا به نتیجه مطلوب رسید.

یکی دیگر از اعضای شرکت کننده در این جلسه حمید کارگر، رئیس مرکز ملی فرش ایران بودند که با ابراز خشنودی از پایان یافتن تحریم ها و برقراری ارتباط مجدد در عرصه صادرات فرش دستباف ایرانی به آمریکا بر موضوع اهمیت بازاریابی جدید برای فرش دستباف ایرانی تاکید نمود.

وی افزود که جهت ایجاد زیرساخت های مناسب و از سرگیری صادرات فرش دستباف ایرانی به خارج از کشور، سازمان ملی فرش با صندوق تفاهم نامه ای را امضاء نموده اند تا بتوانند از تاجران و بازرگانان این محصول حمایت بیشتری نمایند.