این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

تنوع در سبک طراحی و سایز فرش دستباف از ویژگی های خاص فرش دستباف قم است

By ۱۳۹۴-۰۷-۲۰ اخبار No Comments

رضا ارمی در مصاحبه خبری که با خبرگزاری شبستان داشت گفت: تولید کننده گان فرش دستباف قم هرکدام سلیقه و طراحی خود را دارند و طراح های فرش خود را از چند طراح فرش دستباف می گیرند و تولیدات آنها در پنجاه سبک و سیاق متفاوت و در اندازه ها و رنگ های گوناگون اجرا می شود.

وی در این مصاحبه می گوید: همواره در صنعت فرش دستباف قم با مشکلاتی بسیار زیادی مواجه هستیم اما صنعت فرش دستباف قم به عنوان یک اثر هنری با ارزش افزوده می باشد و نیاز است که این هنر ارزنده به سبکی شایسته به جهان معرفی گردد.IMAGE634

ارمی می گوید: چنانچه تولید کنندگان فرش دستباف قم می خواهند موفق باشند باید یک طرح جدید، خلاق و خوب از خود ارائه کنند، البته همه مخاطبان صنعت فرش دستباف قم می دانند که فرش دستباف قم به لحاظ طرح رنگ و ابعاد تنوع بسیار زیادی نسبت به فرش های سایر شهرها مانند فرش دستباف تبریز و اصفهان دارد که همین موضوع سبب ایجاد ارزش افزوده و وجه تمایز برای این صنعت شده است.

او ادامه داد: از هر ۳۰۰ نفر تولید کننده فرش دستباف قم ۲۰۰ نفر دارای سبک و سیاق خاص خود در طراحی و رنگ بندی هستند که با کمال تاسف عده ای از افراد ناآگاه از روی آنها کپی می کنند و اعتبار این هنر را خدشه دار می کنند

وی اظهار داشت: چنانچه برای فرش دستباف قم شناسنامه تهیه گردد از هر گونه سوء استفاده از طرح و هنر این صنعت جلوگیری خواهد شد.

آرش ارمی گفت: فرش های کپی کارهای اصلی فرش دستباف قم و تحریم های سیاسی اقتصادی مسبب اصلی رکود بازار معاملات این صنعت هستند

وی افزود : با توجه به موضوعاتی که در جهان اتفاق افتاده صنعت ما دچار رکود شد و بازار خود را در بسیار از کشور ها مانند آمریکا از دست داد.

او خاطر نشان ساخت: فرش دستباف قم به دلیل هنری بودن همواره ارزشمند است و هنوز مانند یک سرمایه می باشد.

عضو گروه تیمچه فرش دسباف قم در پایان اذعان داشت: چنانچه فرش دستباف قم دارای شناسنامه شود بسیاری از مشکلات این صنعت رفع خواهد شد و می تواند به جایگاه اصلی خود در بازار بازگردد.