این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

دلایل افزایش صادرات فرش دستبافت ایرانی

By ۱۳۹۶-۰۵-۱۴ مقالات No Comments
صادرات فرش

فرشهای دستبافت ایرانی Persian carpet از نظر گسترش و توسعه تولید ناخالص ملی در رده دوم قرار دارند.

بنابراین ، می توان به خوبی درک کرد که در رشد اقتصادی کشور چقدر می توانند حائز اهمیت باشند. پس لازم است در زمینه بالا بردن کیفیت بازاریابی و الگوهای آن توجه ویژه ای به آن شود. تقریباً از ۳۰ سال گذشته تا کنون به تعداد شرکتهایی که در زمینه تولید کالا و تجارت مشغول به کار هستند افزوده شده است و افراد و شرکتهای بسیاری نیز به وجود آمده اند که در حال ارائه خدمات بازاریابی در سطح ملی و بین المللی هستند. در بازار فرش نیز مانند سایر شرکتها ، تمایل بسیاری برای فعالیت در عرصه بین المللی ایجاد شده است. دلایل ایجاد این تمایل را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

یک) اشباع شدن بازار

همواره شما به دنبال بازاری هستید که اشباع نشده باشد تا بتوانید کالای خود را عرضه کنید و با استقبال و تقاضای مشتریان مواجهه شوید. در بازارهای جدیدی که در نقاط دیگر ایجاد می شود به دلیل تازگی نوع کاری که شما عرضه می کنید تا مدتها می توانید مورد استقبال مشتریان قرار بگیرید که به دنبال کالاهای متفاوت و جدید در بازار هستند. به همین دلیل ، بعد از اشباع شدن بازارهای داخلی در هر کشوری ، شرکتها به دنبال بازارهایی در نقاط دیگر جهان هستند.

دو) افزایش رقابت در بین شرکتهای محلی

هر چقدر که فرش دستباف رقیبان بیشتری داشته باشید کار کردن در آن شرایط برای شما سخت تر خواهد شد. وقتی شما بتوانید تنها شرکتی باشید که کالای مورد نظر را تولید یا عرضه می کند ، همیشه می توانید بازار لازم برای محصول خود را به دست آورید. به همین دلیل ، بسیاری از شرکتها در داخل یک مرز ، وقتی تعداد رقیبانشان بیشتر می شود ، به دنبال بازارهایی خارج از مرزها هستند که بتوانند با میزان رقابت کمتری به فعالیت بپردازند و تنها شرکت یا برند ی باشند که محصول مورد نظر را عرضه می کند.

سه) کاهش مشکلات و موانع تجارت

در سالهای گذشته ، تجارت با شرکتهای خارج از کشور در زمینه فرش دستباف یک امر غیر ممکن و یا در بسیاری از مواقع همراه با سختیهای بسیاری بود. اما امروزه تغییرات عمده ای در شرایط جهان به وجود آمده است. امکان دسترسی به کشورهای دیگر و بازارهای خارجی ، بسیار راحت تر شده است. شما می توانید به راحتی سفر کرده  با شرکتها و بازارهای بین المللی ملاقات کنید و بر سر ارتباطات تجاری و صادرات کالا مذاکره کنید. علاوه بر اینها ، پیشرفتهای چشمگیر در صنعت ارتباطات و تکنولوژیهای ارتباطی موجب شده است تا شما از هر جای دنیا بتوانید برای خود مشتریانی را پیدا کنید. حتی می توانید بدون مراجعه به محل فرش دستباف و تنها از طریق ارتباطات اینترنتی و سایر امکانات پستی ، محصول خود را به مشتریانتان در سایر نقاط دنیا معرفی کنید و سپس آن را به دستشان برسانید. تغییرات عمده ای که اشاره شد ، در زمینه صادارت و فرش دستباف ایران نیز صادق است. همچنین رقابتهای جهانی به قدری افزایش پیدا کرده است که شما ناچار هستید مطابق با این موج حرکت کنید.