این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

راهکارهای هماهنگی رنگ و طرح فرش با فضای مورد نظر

By ۱۳۹۵-۰۴-۱۸ اخبار, مقالات No Comments

هماهنگی و هارمونی رنگها چه در طبیعت و چه در کارها و مکانهایی که به دست انسان ساخته می شود بسیار مهم است و جلوه زیباتری به محیط زندگی می دهد.

رنگها علاوه بر اینکه می توانند در حالتهای روانی انسان مانند کسب آرامش نقش مؤثری داشته باشند ، تناسب در محیط را نیز افزایش می دهند و چه بسا از طریق استفاده از رنگهای مناسب بتوان سطح نور در محیطی را افزایش داد و یا ابعاد آن محل را بزرگتر از اندازه واقعی نشان داد.

علاوه بر این می توان از طریق هماهنگی که بین رنگها ایجاد می شود تأثیر رنگها را افزایش داد. رنگ مورد استفاده در فرشها از جمله عواملی است که به تأثیر سایر رنگها کمک می کند و بر زیبایی و جلوه آنها و یا حتی بر کاهش جلوه آنها اثر می گذارد. به دلیل خطای دیدی که در انسانها وجود دارد ، بدین معنی که گاهی ممکن است اشیاء یا فضا را متفاوت تر از آنچه واقعا هست ببینند بنابراین می توان فضای مورد نظر خود را به گونه ای طراحی کرد که به شکل دلخواه خودمان دیده شود. به دلیل اهمیت رنگ و طرح فرش در بین سایر اساس موجود در یک مکان ، در اینجا راهکارهایی جهت چگونگی ایجاد هماهنگی بین رنگ و طرح فرش و سایر چیدمان منزل ارائه می شود.

Antique-Carpets

یک) برخی افراد تمایل دارند فضای مورد نظر خود را از اندازه واقعی بزرگتر نشان دهند. بهتر است برای رسیدن به این منظور از فرشهایی که طرح و رنگ ساده ای دارند استفاده کنید. اگر فرشی که استفاده می کنید به قدری ساده باشد که تقریباً بدون هیچ طرحی باشد و یا دارای یک بافت لطیف باشد فضایی که از این فرش استفاده شده است از اندازه واقعی خود بزرگتر دیده می شود. به بیان دیگر ، این رنگ و طرح فرش شماست که می تواند وسعت فضا را متفاوت از آنچه هست نشان دهد.

دو) اگر فاصله کف اتاق یا فضای مورد نظر شما با سقف زیاد است می توانید از فرشهایی که بافت های ضخیمی دارند و بافتهای آنها درشت و بلند است استفاده کنید تا این فاصله کمتر به نظر بیاید.

سه) برخی افراد تمایل دارند کف اتاق یا فضای مورد نظر خود را روشن تر از دیوارها و سایر اساس نشان دهند. برای رسیدن به این هدف باید سعی کنید از فرشی که از رنگهای روشن در آن بیشتر استفاده شده است به کار ببرید.

چهار) در صورتی که تمایل دارید فضای مورد نظر خود را مکانی گرم و دلنشین نشان دهید سعی کنید از فرشهایی با طرحهای ساده و رنگهای تیره نسبت به رنگ دیوار و سقف فضا استفاده کنید.

پنج) در صورتی که تمایل دارید وسعت فضایی را کمتر از آنچه هست نشان دهید سعی کنید از فرشهایی که طرحهای درشت تری دارند استفاده کنید و در کنار آن سعی کنید رنگ فرش با رنگ سایر اساس فرق زیادی داشته باشد. همچنین اگر در یک مکان به جای استفاده از یک فرش با متراژ بزرگتر از چند فرش با متراژ کمتر استفاده کنید نیز می توانید فضا را کوچکتر نشان دهید.