این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

سلیقه مشتریان اروپایی فرش دستبافت ایران

By ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ مقالات No Comments
سلیقه مشتریان اروپایی در مورد فرش

فرش دستبافت ایران در بسیاری از کشورهای دنیا طرفداران و مشتریان خاص خود را دارد. ویژگیهای فرش دستبافت ایرانی مانند طرح ، کیفیت ، اندازه و سایر ویژگیهای آن موجب شده است تا مشتریان خود را در سراسر دنیا داشته باشد.

با این حال ، سلیقه و نوع انتخاب مشتریان از نظر ویژگیهایی که در بالا اشاره شد با یکدیگر متفاوت است. برای اینکه بتوان به بازار پر سودی در حوزه فرشهای دستبافت ایران دست پیدا کرد ، لازم است به این انتخابها و سلیقه ها توجه شود. به همین منظور ، در این مقاله به معرفی برخی از مشتریان اروپایی فرش دستبافت ایرانی و سلیقه آنها در انتخاب فرش دستبافت پرداخته خواهد شد.

۱)مشتریان فرانسوی

فرانسه کشوری است که از دیرباز فرش ایرانی در آنجا مشتریان خود را داشته است. در کشور فرانسه مشتریان فرشهای دستبافت به ویژگیهایی که در ادامه ذکر می شود توجه می کنند:

– قیمت فرش

فرانسوی ها برایشان مهم است که چه قیمتی را برای خرید فرش پرداخت می کنند. در صورتی که فرشهای گران قیمتی را برای فروش به کشور فرانسه صادر کنید احتمالاً قادر به فروش آنها نخواهید بود. در سالهای اخیر نیز تجربه نشان داده است زمانی که قیمت فرش ایرانی افزایش داشته است فرش دستبافت ایران در بازار فرانسه مشتری چندانی نداشته است و در عوض ، فرش دستبافت سایر کشورها که قیمتی پائین تر داشته اند توانسته اند جایگاه آن را بگیرند.

– رنگهای روشن

ویژگی دیگری که مشتریان فرانسوی به آن توجه می کنند نوع رنگی است که در طرح فرش به کار رفته است. فرانسوی ها تمایل دارند فرشهایی با رنگهای روشن مانند سفید ، آبی و صورتی بخرند.

– طرحهای محلی

فرانسویان ترجیح می دهند فرشهایی که دارای طرحهای محلی مربوط به جنوب و جنوب شرق ایران هستند را خریداری کنند. در این طرحها بیشتر از طرحهای ساده حیوانات و طبیعت استفاده می شود. از جمله این طرحها می توان به طرحهای فرشهای سسیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اشاره کرد.

اندازه فرش

در کشور فرانسه ، فرشهایی که در اندازه حداکثر ۶ متر مربع هستند خریداران و طرفداران بیشتری دارند.

۲) مشتریان انگلیسی

از دیگر مشتریان فرش دستبافت ایران در اروپا، کشور انگلستان است. انگلیسی ها نیز در خرید فرش به موارد زیر علاقه و توجه دارند که هنگام فروش و صادرات فرش باید به آن نکات توجه شود:

– رنگ فرش

انگلیسی ها ترجیح می دهند فرشهایی را بخرند که رنگهای رایج در بازار فرش در آن بکار رفته است . در انتخاب رنگ فرش دارای سلیقه ثابتی نیستند و هر آنچه که در بازار فرش به تازگی رواج پیدا کرده باشد آن را ترجیح می دهند. انگلیسی ها در این زمینه دنباله روی مد هستند.

طرح فرشها

برعکس فرانسویان که طرفدار طرحهای جنوب و جنوب شرقی ایران هستند؛ انگلیسی ها بیشتر طرحهایی که در فرشهای سمت غرب و شمال غربی ایران مانند تبریز رواج دارد را ترجیح می دهند.

– اندازه فرش

در انگلستان ترجیح می دهند فرشهایی که به منظور استفاده های کم حجم مانند کناره ، پرده ، تابلو فرش و غیره بافته شده است خریداری و استفاده کنند. به همین دلیل دراین کشور نیز فرشهایی که اندازه آنها از ۶ متر مربع کمتر است را ترجیح می دهند.

– نوع بافت

انگلیسی ها ترجیح می دهند فرشهایی را خریداری کنند که الیاف و نوع بافت آنها براق باشد. از طرفی در این کشور فرشهای دارای قدمت بالا و چند صد ساله نیز مشتریان فراوانی دارد.