این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

شناسنامه فرش دوباره مطرح شد

By ۱۳۹۴-۰۸-۱۵ اخبار No Comments

مکباف کلیه فرش های خود را از سال ۱۳۷۵ تاکنون با شناسنامه عرضه نموده است و از آن تاریخ تاکنون پیگیری جهت اجرای شناسنامه دار شدن فرش ها را در مراکز مختلف داشته است.

هم اکنون مدیرعامل مرکز شماره گذاری کالا و خدمات ایران با پیشنهادهایی تازه برای شناسنامه فرش دستباف ایرانی مهمان مرکز ملی فرش ایران شد.شناسنامه فرش - اطلاعات فرش - مکباف

بهزاد عمرانی با همراهی برخی از مدیران این مرکز در جلسه ای با اشاره به پیشینه همکاری دو مرکز ملی فرش و شماره گذاری کالا در شناسنامه دار کردن فرش های دستباف ، خواستار تداوم این امر با حذف کمبود قبلی شد. عمرانی با تاکید بر مزایای متعدد شناسنامه فرش ، ایجاد امکان رهگیری برای تولیدکننده تا مصرف کننده، از نتایج تحقیقات صورت گرفته برای نصب برچسب الکترونیک روی فرش هنگام بافت خبر داد.

حمید کارگر ، رئیس مرکز ملی فرش ایران نیز با بازخوانی برخی نقاط قوت و ضعف در تجربه های پیشین برای شناسنامه دار کردن فرش دستباف ایران ، از باور مرکز ملی فرش ایران به ضرورت ارائه گواهی در هر قالب ممکن برای دستبافته های ایرانی سخن گفت. وی اظهار کرد برای گام نخست اولویت مرکز ملی فرش ایران به جای ارائه نسخه فراگیر برای همه فرش های تولیدی، ارائه شناسنامه برای فرش های خاص و منحصر به فرد از جمله فرش های آنتیک و موزه ای است.

همچنین مقرر گردید کارگروهی مشترک عهده دار پیگیری مباحث جهت عملیاتی شدن موارد شود و به طور خاص شیوه نصب برچسب های الکترونیک در شرایط مقاوم در برابر سایش، حرارت، ضربه و شست و شو بررسی شود. حال باید دید پس از ۱۰ سال مطرح شدن این موضوع ، آیا شناسنامه فرش عملیاتی می شود یا خیر. در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ فرش ابریشم عرضه شده توسط مکباف ، شناسنامه فرش منحصر به فرد مکباف دارند.

شناسنامه فرش مکباف شامل عکس فرش ابریشم ، متراژ ، بافنده ، تاریخ ، مهر طلاکوب ، تعداد رج فرش ، متراژ و اطلاعات تخصصی فرش است.