این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

صادرات فرش ابریشم مکباف به اروپا و امریکا از سرگرفته می شود

صادرات فرش ابریشم ؛ صنعت فرش ، مخصوصا فرش دستباف آن هم در سطح فرش دستباف ابریشم که به عنوان یکی از با ارزش ترین صنعت ها در صنایع دستی و شاید با اهمیت ترین و پردرآمدترین صادرات غیر از نفت و گاز کشور، از گذشته تا کنون مطرح بوده است.

با توجه به تامین مالی جهت بیش از ۶ تا ۷ میلیون نفر از هموطنان عزیز که در صنعت فرش در حال فعالیت می باشند و همچنین جایگاه مناسب آن در بخش فرهنگی و مزایای بی شمار دیگر، فرش دستباف اهمیت به سزایی یافته است. و صادرات فرش ابریشم رونق می یابد.

اما متاسفانه با توجه به آمارهای مرکز کارشناسی و بازرگانی فرش ابریشم ایران (مکباف) این صنعت و هنر اصیل ایرانی در سال های اخیر گوی رقابت را به دیگر رقبای خارجی خود باخته است و در صورتی که از طرف شرکت های معتبر، بازرگانان خبره و با تجربه و همچنین ارگان های دولتی تمهیدات مناسبی جهت رویارویی با این مشکل اتخاذ نگردد، صنعت فرش دستباف و فرش ابریشم نیز مانند دیگر صنایع دستی ما به فراموشی سپرده خواهد شد.صادرات فرش ابریشم

لذا مرکز کارشناسی و بازرگانی فرش ابریشم ایران (مكباف) به عنوان یکی از مراکز تاثیرگذار در بازاریابی فرش ابریشم ایران در داخل و خارج از کشور سعی دارد در پی توافقات صورت پذیرفته در عرصه بین المللی و گروه ۵+۱ که در این ایام فرخنده صورت پذیرفته به حرکت های خود در عرصه صادرات روحی دوباره بخشیده و به واسطه دانش اعضای خود در حوزه بازاریابی مدرن و به روز فرش ابریشم ، موضوع صادرات فرش دستباف ابریشم را بار دیگر در راس فعالیت های خود قرار داده و با جدیت هرچه تمام تر به این موضوع بپردازد.

شایان ذکر است صادرات فرش ابریشم ایران به کمک بازاریابی های نوین و غیر سنتی در ابتدای مسیر بوده و بر اساس آمار در چهار ماه نخست سال بیشتر از ۷۳ میلیون دلار فرش دستباف از کشور صادر گردیده است که تنها ۵% نسبت به سال گذشته رشد داشته و نشان دهنده نابسامانی های شدید در صادرات فرش در چند سال اخیر می باشد.

مرکز کارشناسی و بازرگانی فرش ابریشم ایران (مکباف) با بررسی های خود دلایل کاهش صادرات طی چند سال اخیر را تحریم های حاکم بر کشور ، پرداخت یارانه به بافندگان فرش و خارج شدن این افراد از حوزه تولید فرش ابریشم و در نهایت افزایش قیمت فرش می باشد.

از سوی دیگر به دلیل بروز بحران های متعدد در کشورهای عربی و اروپا، تغییر ذائقه و نیاز بازارهای هدف در حوزه فرش و تغییر روش زندگی در سطح دنیا دانسته و اعتقاد دارد حمایت از این مرکز باعث خواهد شد این مركز با كمك متخصصان بازاریابی در پارک بازاریابی ایران که یک مرکز تحقیقاتی ، مشاوره ای و آموزشی علمی بازاریابی است، در کنار مرکز کارشناسی و بازرگانی فرش ابریشم ایران (مکباف) بتوانند حرکت ها صادراتی فرش دست باف را آغاز نموده و نقش مهم و مثبتی در این حوزه ایفا نمایند.

لازم به ذكر است کارشناسان مشترک پارک بازاریابی ایران و مرکز مکباف در راستای شناسایی مشتریان جدید در این حوزه سفرهای دوره ای خود را به کشورهای عربی را آغاز خواهند نمود و در گام بعدی بازار های هدف در اروپا را نیز در دستور كار خود قرار خواهند داد.