این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

قبل از خرید فرش دستبافت ، مطالبی که در این مقاله آمده است را بخوانید!

By ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ مقالات No Comments

فرشهای دستبافت به دلیل مرغوبیتی که دارند طرفداران زیادی هم دارند به همین دلیل است که برخی از افراد حاضرند هزینه زیادی صرف کنند ولی فرش دستبافت خریداری کنند.

اما ، بهتر است نکاتی در خصوص تشخیص کیفیت و چگونگی فرش دستبافت بدانید تا با خیال راحت اقدام به خرید کنید. در این مقاله به مهمترین نکاتی که می توانند شما را در این خرید کمک کنند اشاره می کنیم.

یک) توجه داشته باشید که فرش دستبافت دارای درخشندگی است و تصاویر آن جلوه خاصی دارند. شما چه از فاصله نزدیک و چه از فاصله دور به فرش دستبافت نگاه کنید به راحتی می توانید این ویژگی را در آن تشخیص دهید.

دو) پرزهای فرش دستبافت بسیار انعطاف پذیر هستند. در صورتی که با کف دستتان سطح آن را لمس  کنید می توانید احساس کنید که چقدر پرزهای آن نسبت به فرشهای ماشینی انعطاف پذیرتر و لطیف تر هستند. ممکن است فرشهای دستبافت در این ویژگی تفاوتهایی را داشته باشند یعنی برخی از آنها انعطاف پذیرتر باشند. بهتر است موقع خرید ، فرشی را انتخاب کنید که انعطاف آن بالاتر است زیرا هنگام شستشو راحت تر می توانید آن را تمیز کنید.

سه) به رنگ پرزهای فرش دستبافت دقت کنید. ممکن است برخی مواقع ، سطح فرش دستبافت را رنگ کرده باشند. به همین دلیل با دقت به پرزهای آن نگاه کنید و ببینید آیا رنگ پرزها از انتهای آن تا سطح رویی یک رنگ است؟

چهار) در فرشهای دستبافت ممکن است قسمت پائین فرش با قسمت بالایی آن کمی در اندازه شان تفاوت وجود داشته باشد. این نشانه ایراد فرش نیست ، اتفاقاً نشان دهنده آن است که فرش شما اصیل و واقعاً دستبافت است. زیرا فرشهای ماشینی به لحاظ ابعاد فرش در قسمتهای مختلف آن و تقارنی که در آن به کار می رود بسیار متقارن هستند.

پنج) یکی از مواردی که می تواند در انتخاب فرش دستبافت شما را از دستبافت بودن فرش مطمئن کند رنگ پرزهای آن است. رنگ پرزهای فرش در سمتی که خواب پرزهاست ، تیره تر است.

شش) بسیاری از افراد ممکن است نگران کهنه شدن فرشهای دستبافت خود باشند و فکر کنند که هزینه آنها به هدر خواهد رفت. در حالی که اگر فرش دستبافت با استفاده از الیاف طبیعی و مواد رنگرزی طبیعی بافته شده باشد هر چقدر که زمان بگذرد نه تنها زیبایی خود را از دست نمی دهد بلکه با گذشت زمان زیباتر شده و جلوه بیشتری پیدا می کند.

هفت) الیافی که در فرشهای دستبافت به کار می رود چون از مواد طبیعی هستند موجب می شود که دمای آن در تابستان خنک باشد و  در زمستان گرم. این در حالی است که فرشهای ماشینی به دلیل مصنوعی و پلاستیکی بودن الیافشان چنین تغییر دمایی را ندارند.

هشت) قبل از اینکه بخواهید تصمیم برای خرید بگیرید و قیمت آن را پرداخت کنید. بهتر است فرش دستبافت را با یک دستمال نم دار امتحان کنید. اگر این دستمال را به سطح فرش بکشید ، در صورتی که دستمال شما رنگ فرش را بگیرید یعنی رنگ آن مصنوعی است و ولی در صورتی که این اتفاق نیافتاد می توانید به راحتی برای خرید آن اقدام کنید و از طبیعی بودن رنگ و بافت آن مطمئن باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرش ابریشم کلیک نمایید.