این سایت به فروش می رسد

این وبسایت به فروش می رسد. وبسایت به صورت کامل بهینه سازی شده است. سایت روزانه بیش از 150 نفر مخاطب دارد. در صورت تمایل ، شماره تلفن خود را به آدرس ایمیل info@makbaf.com ارسال نمایید.

چگونه فرش مورد نظر خود را انتخاب کنیم؟

By ۱۳۹۵-۰۵-۱۷ مقالات No Comments

چگونه فرش مورد نظر خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب فرش مناسب برای منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است ؛ زیرا نوع فرش علاوه بر اینکه می تواند موجب ایجاد مکانی راحت برای شما شود بلکه از جمله اساس مهم در منزل است که بر شکل ظاهری خانه نیز بسیار تأثیر می گذارد. بنابراین انتخاب فرش مناسب برای فضا و منزل بسیار مهم است. به همین دلیل شما را با نکاتی که می تواند در انتخاب فرش مناسب و مورد نظرتان یاری کند در این مقاله آَشنا خواهیم کرد.

fb3282ab63d8ff4d5c177b04a282618c
از جمله نکات اصلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یک) توجه به شرایط و نوع فضایی که فرش در آن مورد استفاده قرار می گیرد
در محلهایی که امکان کثیف شدن فرش بیشتر است سعی کنید از فرشی استفاده کنید که رنگ تیره ای دارد و نقش و نگار آن پیچیده و زیاد است. در این صورت کثیفی فرش کمتر دیده می شود. اما در صورتی که در یک محل خلوت و نسبتاً تمیزی هستید که افراد کمتری هم از آن اتاق یا سالن استفاده می کنند فرشهایی با رنگ روشن انتخاب کنید. اگر فرشی را می خواهید برای فضایی که کمتر سر پوشیده است انتخاب کنید مانند استفاده از فرش در بالکن یا تراس منزل سعی کنید از فرشی استفاده کنید که کثیفی را کمتر نشان دهد و کمتر در اثر گرد و غبار کثیف و آلوده شود.

دو) توجه به نوع استفاده از فرش
با توجه به اینکه هر فرشی را برای چه منظوری می خرید باید ویژگیهای خاصی از جمله رنگ ، طرح و کیفیت در نظر بگیرید. در صورتی که فرشی را برای مکانهای شلوغ و پر از رفت و آمد در نظر می گیرید باید فرشتان کیفیت بالایی داشته باشد که در برابر استفاده زیاد بتواند مقاومت داشته باشد ولی در صورتی که فرش را برای یک محل کم رفت و آمد می خرید در صورتی که جنس آن ظریف باشد هم می تواند مناسب باشد و مورد استفاده قرار بگیرد.

سه) توجه به جنس الیاف استفاده شده در فرش
فرشها ممکن است از نخهای پشمی ، ابریشم ، نایلون ، ابریشم مصنوعی بافته شوند. هر کدام از این الیافتها مزیتها و معایبی دارند. به عنوان مثال ، در صورتی که الیاف فرش شما از نایلون باشد علاوه بر اینکه قیمت مناسب تری دارد و توان خرید آن برای افراد کم درآمد نیز وجود دارد در عین حال می توانید در محلهایی که آب و رطوبت زیاد است از آن استفاده کنید ولی باید توجه داشته باشید که این الیاف به مرور حالت اولیه خود را از دست می دهند.

چهار) رنگ فرش را متناسب با اندازه مکان انتخاب کنید
امروزه به دلیل افزایش جمعیت و افزایش زندگی آپارتمان نشینی و سکونت در خانه ای با اندازه کوچکتر موجب شده افراد سعی کنند از ابزارها و اساسهایی استفاده کنند که محل زندگیشان را دلبازتر و بزرگتر نشان دهند. یکی از راههایی که شما می توانید از طریق آن محل زندگی خود را دلبازتر و بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان دهید این است که از اساس رنگ روشن استفاده کنید که فرش از جمله مهمترین آنهاست. در صورتی که فرش را برای چنین مکانی در نظر دارید پس سعی کنید که رنگ آن را روشن انتخاب کنید.

پنج) مقاومت فرش
در بین فرشهایی که از الیاف گوناگون تهیه می شوند ، فرش های پشمی از جمله فرشهایی هستند که از همه قدمت بیشتری دارند و به لحاظ ماندگاری بهتر می توانند دوام بیاورند. از جمله معایبی که این فرشهای پشمی دارند این است که گرد و غبار بیشتری را به خود جذب می کنند و تمیز کردن آنها سخت است.